پخش زغال

 

پخش زغال  (فشرده و چینی) از نوع مشاغل جدید و تازه ای به حساب می آید که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این کار در سالهای قبل  در کشور چین مرسوم بوده و آنها این ایده را به کشور ما آورده اند. خوشبختانه با وجود منابع طبیعی و خدادادی فراوان در ایران از جمله منابع گیاهی مانند جنگلها و مراتع ، با راه اندازی مشاغلی از این نوع، هیچ مشکلی در جهت تامین مواد اولیه وجود ندارد.

مراحل تولید زغال (فشرده و چینی)

پروسه تولید و پخش زغال  (فشرده و چینی از چند قسمت بسیار مهم تشکیل شده  که وجود هر کدام برای  فرآیند تولید بسیار ضروری می باشد. در این مطلب کوشش ما این است  که موارد جزئی  بصورت راحت و روان برای شما عزیزان معرفی شوند.

*سیکلون: مخزنی به شکل مخروطی است که مواد اولیه هنگام عبور از لوله های خشک کن در آن انباشته می شوند.

*واگن: بریکت ها روی این چهارچوب های فلزی قرار گرفته و به درون کوره حرکت می کنند.

*کوره ها: فرایند پخت زغال در کوره بطور کامل انجام شده و تبدیل به زغال می شود.

*خرد کن: یک قسمت غیر اصلی از پروسه تولید است که برای ریز کردن پوست گردو مورد استفاده قرار میگیرد.

*مشعل: هم از نوع گازی و هم از نوع گازوئیلی و همچنین چوب موجود می باشد که برای ایجاد حرارت و دمای لازم برای گرفتن رطوبت خاک اره استفاده می شود.

*لوله های خشک کن: خاک اره زمان عبور از این لوله ها که در آنها هوای داغ جریان دارد رطوبت خود را از دست داده و آماده فشرده شدن می شوند.

*سرند: برای تفکیک ضایعات چوب و مواد ناخالص از خاک اره  مورد استفاده قرار می گیرد.

*در پوش : واگن های حاوی زغال های پخته توسط این قطعه در خلاء و بدون اکسیژن قرار میگیرند و موجب سرد شدن دغال داغ می شود.

*اکسترودر: دستگاهی است که خاک اره را فشرده و  به پریکت تبدیل می نماید.

*واگن: بریکت ها روی این چهارچوب های فلزی قرار گرفته و داخل کوره می رود.

 

 فروش پوست گردو و فروش خاک اره

 

 فروش پوست گردو ،‌ مواد اوليه بسیار کم ارزش و با خواص فيزيكي موثر براي تهیه و توليد كربن مي باشند. لازم به ذکر است با توجه به نياز صنعت كشور به كربن فعال ، عدم وجود توليد اين کربن به شکل گرانول و  تولید بسيار بی کیفیت اين ماده به صورت پودر در داخل ایران واز طرف دیگر واردات آن با  آمار گمركي موجود، توليد كربن  از اهميت ويژه‌اي برخوردار مي باشد.

ماده كربن فعال با استفاده از مواد چوب افرا ،‌ چوب چنار  و پوست گردو به طریق فعالسازي شیمیایی توليد می شود.  فروش خاك اره مواد اوليه با قیمت ارزان با خواص فيزيكي  براي توليد كربن فعال مي باشند و در این ميان موارد موثر و كيفيت كربن فعال به سه عامل مهم  آغشتگي، دما و زمان فعالسازي  بستگی دارد.

 

 

نصب و راه اندازی خط تولید زغال (چینی و فشرده)

 

عملیات اقدام به ساخت دستگاه تولید زغال فشرده توسط گروه مهر صنعت انجام می شود. ضمنا این گروه، دستگاه های تولید زغال چینی و فشرده، نصب و راه اندازی خط تولید (زغال چینی و فشردهو آموزش این کار را انجام می دهد. جهت رفاه حال مشتریان این گروه مواد اولیه را برای تولید کنندگان، تامین و زغال تولیدی را خریداری می کند .کوره  زغال  با بهترین روش های نوین تولید و از درجه یک ترین مواد اولیه توسط این گروه ساخته می شود.

لازم به ذکر است که گروه مهر صنعت مرحله پخت زغال را  به روز انجام داده و همچنین آموزش برای تولید بهتر و با کیفیت تر زغال را تضمینی انجام میدهد. اگر تصمیم به تولید هر نوع زغالی داشته باشید ما آماده ایم از صفر تا صد کار را تضمینی انجام دهیم وشما را از یک فرد ناآگاه و بی اطلاع، به یک فرد تولید کننده ماهر تبدیل کنیم.